Filtry
Last updated
Last updated
Filtry to jedna z najważniejszych funkcji umożliwiających organizację i porządkowanie komunikacji. Dzięki nim możesz w łatwy i szybki sposób odnaleźć pożądane wiadomości.
Obejrzyj film i przeczytaj informacje poniżej, aby dowiedzieć się więcej.
Aby utworzyć własny filtr, należy kliknąć przycisk Filtry w prawym górnym rogu inboxu głównego, a następnie przycisk Dodaj filtr. Wyświetlona zostanie lista dostępnych filtrów, z których można utworzyć swoją pożądaną kombinację.
Swoją kombinację filtrów można zapisać, tworząc w ten sposób folder na wiadomości spełniające określone warunki.
Aby zapisać filtr, należy kliknąć przycisk Zapisz filtry. System poprosi wtedy o wprowadzenie nazwy Twojego filtra. Możesz też zdecydować, do jakiej kategorii ma należeć dany filtr lub nie przypisywać go do żadnej z nich. Przełączając suwak Udostępnij innym możesz sprawić, że filtr będzie dostępny dla wszystkich agentów w ramach organizacji, mających uprawnienia do wyświetlania filtrów.
Kiedy dodajesz integrację, system automatycznie tworzy filtry dla wiadomości pochodzących z tej integracji. Możesz je dowolnie modyfikować.
Filtr umożliwiający filtrowanie wybranych statusów. Możemy wybrać więcej niż jeden status dla tego filtru.
Tutaj możemy filtrować w zależności od źródła wiadomości, czyli kanałów. W przypadku niektórych integracji dostępny jest jeszcze dodatkowy podział, np. w przypadku Allegro możemy filtrować wszystkie wiadomości lub z podziałem osobno na Dyskusje oraz Centrum wiadomości.
W systemie mamy kilka typów ticketu:
Ticket - nowa wiadomość
Opinia - wszystkie opinie pochodzące z integracji
Opinia pozytywna - pozytywne opinie pochodzące z integracji
Opinia negatywna - negatywne opinie pochodzące z integracji
Zwrot - zwroty pochodzące z integracji
Oprócz możliwości filtrowania źródła, możemy również filtrować w zależności od danego konta. Mając w systemie np kilka kont Amazon możemy za pomocą tego filtru filtrować wiadomości pochodzące z konkretnego konta.
Dzięki temu filtrowi możemy filtrować wiadomości pochodzące z konkretnego konta Allegro.
Za pomocą tego filtru oddzielimy wiadomości, które nadal oczekują na odpowiedź od tych, na które odpowiedzi już udzieliliśmy.
Możliwość filtrowania w zależności od agenta przypisanego do ticketu.
Obserwujący
Filtrowanie ticketów na podstawie agentów, którzy je obserwują.
Możliwość filtracji w zależności od przypisanego tagu.
Filtracja na podstawie priorytetów nadanych ticketom.
Możliwość filtracji wiadomości utworzonych w wybranym przedziale czasowym. Pozwala wybrać przedziały: dzisiaj, wczoraj, ostatni tydzień, ostatni miesiąc lub zakres niestandardowy (możliwość zaznaczenia dat.
Dzięki temu filtrowi będziemy mogli filtrować wiadomości które zostały przekierowane na dane inboxy, podczas przekierowania wiadomości. Więcej na temat przekierowania wiadomości znajdziesz tutaj Przekierowanie wiadomości.
Grupa inboxów
Filtrowanie wiadomości przekierowanych na wybraną grupę inboxów.
Zespół
Filtrowanie wiadomości przypisanych do wybranego zespołu.
Kontekst ticketu
Filtrowanie wiadomości, do których przypisany został określony kontekst.
Sentyment ticketu
Filtrowanie wiadomości, do których przypisany został określony sentyment.
Utworzone przez Ciebie filtry mogą być grupowane w kategorie. Aby dodać kategorię filtrów, należy z menu wybrać Ustawienia > Filtry, a następnie kliknąć przycisk Dodaj kategorię.
W wyświetlonym oknie wpisz nazwę kategorii. Przypisz do kategorii wybraną ikonę. Za pomocą suwaków możesz określić, czy w widoku inboxu kategoria ma być domyślnie rozwinięta oraz czy chcesz udostępnić daną kategorię filtrów innym użytkownikom w Twojej organizacji.
Utworzoną wcześniej kategorię możesz w każdej chwili edytować, wybierając odpowiednie polecenie na liście kategorii. Po wybraniu polecenia Filtry zobaczysz wszystkie filtry przypisane do danej kategorii. Z tego miejsca możesz je usuwać oraz edytować ich nazwy, przenieść je do innej kategorii lub zmienić status udostępniania innym.
Wszystkie utworzone i zapisane filtry oraz kategorie filtrów są widoczne w postaci folderów w menu po lewej stronie inboksu głównego. Przy nazwie każdego z nich wyświetla się liczba informująca o tym, ile wiadomości spełnia warrunki określone wybranym filtrem (to liczba wiadomości z danym folderze).
Dzięki zróżnicowanym ikonom łatwiej Ci będzie odnaleźć konkretny folder. Filtry bez kategorii nie mają ikony.
Jeśli w konfiguracji kategorii nie zaznaczysz suwaka "Rozwinięta", kategoria filtra będzie domyślnie zwinięta – możesz ją rozwinąć przy pomocy strzałki.
Kolejność wyświetlania kategorii oraz kolejność filtrów w ramach kategorii możesz dowolnie zmieniać, chwytając i przeciągając pozycje listy przy pomocy ikonki kwadratów: