Konfiguracja domeny

Konfiguracja domeny, adresu odpowiedzi oraz adresu do przekierowań

W systemie Responso jest możliwość dodania swojej własnej domeny. Dzięki tej konfiguracji mamy możliwość odpowiadania z adresów email które do tej pory używałeś.

Aby dokonać konfiguracji należy dodać swoją domenę. Po dodaniu domeny zostaną wygenerowane odpowiednie rekordu DNS które należy dodać. Dzięki temu będziemy mogli potwierdzić iż jesteś jej właścicielem oraz wysyłać odpowiednie nagłówki aby Twoje wiadomości nie trafiły nigdy do SPAM.

UWAGA! Jeżeli chcemy przekierować więcej niż jeden adres email do systemu Responso.com należy utworzyć odpowiednią ilość inbox. Dzięki czemu utworzymy oddzielne adresy do przekierowań,co pozwoli na lepsze zarządzanie w przyszłości.

Dodanie nowej domeny

Dodanie domeny odbywa się poprzez kliknięcie przycisku na samym dole.

Kolejnym krokiem będzie podanie nazwy swojej domeny.

Po poprawnej weryfikacji domena zostanie zapisana w systemie.

Kolejnym krokiem będzie dodanie kolejnych dwóch rekordów DNS.

W tym celu klikamy w … przy wybranej domenie.

W kolejnym oknie, otrzymamy dwa kolejne rekordy do dodania:

  • DKIM

  • Return-Path

Te rekordy należy dodać do swojej tablicy DNS. Rozgłaszanie DNS trwa głownie od 20 min to nawet 48h. Na czas ten nie mamy wpływu.

Niektórzy dostawcy DNS automatycznie dodają nazwę domeny jako sufiks nazwy hosta, podczas gdy inni wymagają pełnej nazwy hosta, w tym części domeny, którą należy wprowadzić.

Po dodaniu powyższych rekordów klikamy w weryfikuj. Tutaj dzieje się to automatycznie, więc jeżeli od razu weryfikacja nie przebiegła pomyślnie, wróć tutaj za chwilę.

Po poprawnej weryfikacji status zmieni się na Zweryfikowano oraz na zielonym tle.

Po tym etapie domena będzie dostępna do dalszej konfiguracji.

Konfiguracja adresu odpowiedzi

Adresy odpowiedzi są to adresy które możemy wykorzystać podczas konfiguracji inbox. Adresy te będą mogły być wybrane jako adresy odpowiedzi dla odpowiedniego inbox.

Aby dodać nowy adres odpowiedzi należy przejść do bloku “Reply Adres” następnie kliknąć przycisk “Dodaj adres”

Po otwarciu należy wybrać w rozwijanej liście domenę. W polu Reply adres wpisujemy nazwę konta email (to co jest przed @) np kontakt. W polu nazwa podajemy nazwę która będzie wyświetlana potencjalnemu odbiorcy.

Po zapisaniu nowy adres odpowiedzi będzie dostępny na liście

Konfiguracja adresów do korespondencji (inbox)

Kolejnym etapem jest dodanie nowego adresu do korespondencji. W systemie Responso adresy korespondencji służą do przekierowania skrzynek pocztowych, więcej na temat przekierowań znajdziesz tutaj.

Jeżeli posiadamy więcej skrzynek e-mail które chcemy przekierować należy utworzyć taką samą ilość inbox. Dzięki temu będziemy mogli za pomocą filtrów w głównym oknie w łatwy sposób utworzyć odpowiednie foldery oraz rozróżnić z którego adresu e-mail przyszła wiadomość.

Aby dodać nowy Adres do korespondencji należy w oknie konfiguracji kliknąć przycisk “Dodaj inbox”

W kolejnym oknie mamy kilka opcji konfiguracji:

  • Nazwa – podajemy dowolną nazwę (sugerujemy aby w nazwie podać adres e-mail który chcemy przekierować).

  • Agent – agenci będą automatycznie przypisywanie do konkretnego inboxu

  • Reply adres – domyślny adres odpowiedzi (wiadomości które przyjdą na ten inbox będą odpowiadane właśnie z tego adresu)

  • Prywatny inbox – inbox może być prywatny i będą mieli dostęp do niego tylko agenci którzy będą do niego przypisani oraz administratorzy.

  • Agenci którzy mają dostęp – tylko ci agenci będą mieli dostęp do wiadomości z tego inbox

Po zapisaniu nowy inbox pojawi się na liście

Adres do korespondencji jest adresem na który należy przekierować pocztę z kontakt@responso-domena.pl. Jako adres odpowiedzi w tym inbox podaliśmy kontakt@responso-domena.pl z takiego adresu każda przekierowana wiadomość będzie odpowiadana.

Last updated