Autoresponder Amazon

Autoresponder jest jedną z kluczowych funkcji systemu Responso, a także jedną z najważniejszych, gdy prowadzisz sprzedaż na Amazon.

  • Autoresponder nie jest uzależniony od liczby kont.

  • Autoresponder jest do Twojej dyspozycji już w podstawowym pakiecie Responso.

Aby przejść do konfiguracji pierwszego autorespondera, po zalogowaniu kliknij: Ustawienia > Automatyczne akcje lub kliknij tutaj.

Ustawienie różnych działań do samoczynnego wykonania nosi nazwę workflow. Funkcja automatyczne akcje ma jeszcze inne zastosowania niż autoresponder i dlatego, aby stworzyć swój pierwszy autoresponder, kliknij Dodaj workflow. W tym miejscu skupimy się wyłącznie na automatycznych odpowiedziach.

Schemat tworzenia autorespondera

Zacznij od nadania nazwy pierwszemu autoresponderowi. Aby nadać nazwę, wpisz ją w polu Nazwa. Nazwa pozwoli Ci określić, w jakim celu tworzysz tę automatyzację, a w przyszłości ułatwi Ci zarządzanie wieloma autoresponderami.

W polu Opis umieść informacje o autoresponderze, które pozwolą Tobie lub innym agentom (operatorom) przypomnieć sobie lub zrozumieć jego działanie. Pomogą też odróżnić autoresponder od innych rodzajów automatycznych akcji. Pola Nazwa i Opis nie mogą być puste, ponieważ ich zawartość nie będzie wysyłana do klientów.

Kliknij + Dodaj akcję.

Ten boks pozwala na przygotowanie treści, która będzie wysyłana automatycznie.

W liście rozwijanej pojawia się domyślnie Wyślij wiadomość – nie zmieniaj tego. Poniżej znajduje się pole Message – tutaj wpisz treść swojej wiadomości.

  • Pamiętaj, że tworzysz treść, która ma wyjaśnić, że człowiek odpowie na wiadomość w ciągu 24 godzin.

  • Zwróć uwagę na to, że swoją wiadomość możesz dodatkowo sformatować, czyli zmienić wygląd tekstu, wstawić dodatkowe elementy lub dołączyć link.

Szablon poprawnie ustawionego autorespondera dla Amazon

Należy dodać dokładnie takie warunki, aby utworzony autoresponder działał prawidłowo.

Pamiętaj! W przypadku ustawień automatycznych odpowiedzi w Amazon należy dodać dodatkową opcję opóźnienia ponieważ automatyczna odpowiedź wysłana od razu nie będzie liczona po stronie Amazon.

Autoresponder Amazon dla poszczególnych krajów

Możesz utworzyć osobny autoresponder dla każdego dodanego konta Amazon w zależności od rynku, na jakim prowadzisz sprzedaż. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią integrację konta.

Szablonowy autoresponder ustawiony jest dla Amazon Francja i będzie dotyczył tylko wiadomości z tej integracji. Aby wybrać konto Amazon powiązane z innym krajem, wystarczy wybrać go z listy i postępować zgodnie z powyższą instrukcją. Kliknij przycisk Dodaj (jest pod polem Opis).

Właśnie udało Ci się stworzyć w pełni funkcjonalny autoresponder. Po przeładowaniu się strony znów jesteś w Ustawieniach, a na liście pojawił się Twój nowo dodany autoresponder.

Potrzebna pomoc?

Napisz do nas na bok@responso.com.

Last updated