Asystent AI
Last updated
Was this helpful?
Last updated
Was this helpful?
Asystent AI może obsługiwać zapytania klientów przez całą dobę, bazując na zasobach, które Ty mu udostępnisz. Dzięki temu odpowiedzi nie są ogólnikowe, ale konkretne, oparte na wyselekcjonowanych informacjach.
Kliknij Ustawienia > Ustawienia AI > Asystent AI. W tym miejscu możesz "karmić" swojego Asystenta AI informacjami. Typy zasobów, jakie możesz mu udostępnić, są podzielone na dwie kategorie – baza wiedzy i oferta.
Baza wiedzy to informacje na temat zasad funkcjonowania Twojego sklepu, takie jak informacje o czasie i metodach wysyłki, lokalizacji sklepu itd.
Aby dodać bazę wiedzy do Asystenta AI, kliknij przycisk Dodaj bazę wiedzy. Baza wiedzy jest tworzona w oparciu o Twoje odpowiedzi na kolejne pytania:
Jak chcesz nazwać zasób? – Nadaj nazwę, dzięki której będziesz wiedzieć, co znajduje się w danym zasobie; możesz np. użyć nazwy sklepu, którego dotyczy dany zasób. Nazwy zasobu będziesz podawać w automatycznych akcjach z użyciem Asystenta AI.
Jaki jest czas wysyłki?
Czy akceptujesz odbiór w sklepie?
Jakie są metody wysyłki?
Czy dajesz zniżkę?
Gdzie jest sklep?
Tylko nowe produkty?
Tylko oryginalne produkty?
Czy produkty posiadają gwarancję?
Czy wystawiasz fakturę?
Odpowiedzi na pytania predefiniowane (oprócz pierwszego pytania o nazwę zasobu) nie są wymagane, ale brak odpowiedzi może utrudnić działanie Asystentowi AI.
Oprócz predefiniowanych pytań, w ostatnim kroku formularza możesz zdecydować o dodaniu własnych pytań do bazy wiedzy.
Liczba pytań, które możesz dodać, jest nieograniczona.
Po dodaniu wszystkich pytań do bazy wiedzy, kliknij przycisk Zakończ.
Oferta to informacje na temat oferowanych przez Ciebie produktów, pobrane bezpośrednio z Twojego konta Allegro.
Aby dodać ofertę do Asystenta AI, kliknij przycisk Dodaj ofertę, a następnie wykonaj dwa poniższe kroki:
Nadaj nazwę zasobu – nadaj nazwę, dzięki której będziesz wiedzieć, co znajduje się w danym zasobie; możesz np. użyć nazwy konta Allegro, którego dotyczy dany zasób. Nazwy zasobu będziesz podawać w automatycznych akcjach z użyciem Asystenta AI.
Wybierz z listy rozwijanej konto Allegro, z którego mają zostać pobrane informacje o produktach dla tego zasobu.
Po wybraniu odpowiedniego konta kliknij przycisk Zakończ.
Po dodaniu zasobu, na liście przy jego nazwie będzie widoczny niebieski status Przetwarzanie. Asystent AI potrzebuje chwili, aby "nauczyć się" dodanych informacji. Czas przetwarzania zależy od ilości dodanych informacji, może potrwać do kilku godzin.
Kiedy przetwarzanie informacji się zakończy, przy nazwie zasobu pojawi się zielony status Sukces. Oznacza to, że możesz już korzystać z tego zasobu w automatycznej akcji z użyciem Asystenta AI.
Jeśli podczas przetwarzania wystąpi błąd, przy nazwie zasobu pojawi się czerwony status Niepowodzenie. W takim wypadku kliknij Ponów. Status zasobu znowu zmieni się na Przetwarzanie. Jeśli ponownie zakończy się ono niepowodzeniem, usuń zasób i spróbuj dodać go od nowa.
Przejdź do zakładki Automatyczne Akcje i kliknij Dodaj workflow.
Aby korzystać z Asystenta, w akcjach wybierz Użyj asystenta AI.
Na wszelki wypadek prosimy Cię tam o podanie alternatywnej wiadomości, gdyby z jakiegoś powodu Asystent AI nie potrafił odpowiedzieć na zapytanie klienta (pole Wiadomość alternatywna, gdyby AI nie potrafił odpowiedzieć). Kupujący może też nie mieć ochoty na kontakt z AI – w takim wypadku zostanie mu wyświetlona wiadomość wpisana w polu Wiadomość, gdy użytkownik wybierze kontakt z agentem.
Oprócz wiadomości alternatywnych, musisz wybrać także zasób, z którego Asystent AI ma skorzystać w danej automatycznej akcji. Dzięki temu możesz dostosować pulę informacji do zapytania klienta – np. w akcji wybrać tylko zasoby związane z określonym kontem Allegro, a w warunkach zastrzec, że akcja ma działać tylko dla ticketów pochodzących z tego konkretnego konta.
Jeżeli z jakiegoś powodu Asystent AI nie będzie potrafił pomóc klientowi, oprócz wysłania alternatywnej wiadomości, może zainicjować także wykonanie innej automatyzacji. Dzięki temu wiadomość klienta na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi.
Aby ustawić automatyczną akcję na tę okoliczność, w warunkach wybierz Asystent AI zawiódł. Możesz także dodać dodatkowe warunki (np. integracja, z której pochodzi ticket, godziny pracy itd). W akcji możesz wybrać np. przypisanie agenta, który obsłuży danego kupującego albo wysłanie wiadomości e-mail, która poinformuje Cię o zaistniałej sytuacji.