Integracja z WooCommerce

Jeśli masz sklep internetowy osadzony w środowisku WordPress i korzystasz z wtyczki WooCommerce, a jednocześnie masz konto w Responso, możesz zintegrować ze sobą te narzędzia. W ten sposób ułatwisz kupującym kontakt, a sobie oszczędzisz mnóstwo czasu.

Dodanie integracji w Responso

 1. Zaloguj się na swoje konto w WordPress.

 2. Przejdź do zakładki WooCommerceUstawieniaZaawansowaneREST API.

 3. Wybierz opcję Dodaj klucz.

 4. Dodaj opis, czyli nazwę klucza, po której możliwa będzie jego identyfikacja. Z rozwijanej listy wybierz użytkownika, dla którego chcesz wygenerować klucz. Wybierz poziom dostępu dla tego klucza API – wystarczy dostęp do odczytu.

 5. Kliknij przycisk Wygeneruj klucz API.

 6. Skopiuj Klucz klienta oraz Klucz prywatny – za chwilę wkleisz je w odpowiednie pola w oknie dodawania integracji w Responso.

 7. Zaloguj się na swoje konto w Responso.

 8. Wejdź w ustawienia i wybierz integrację WooCommerce.

 9. Kliknij przycisk Dodaj konto.

 10. W oknie, które się pojawiło, wpisz nazwę swojej integracji, URL sklepu oraz klucze skopiowane z WordPressa.

 11. Po wprowadzeniu kluczy kliknij Utwórz.

Instalacja wtyczki Responso w WordPress

 1. Pobierz wtyczkę, aby móc ją zainstalować: https://responso.com/app/files/2023/09/Responso.zip.

 2. Zaloguj się na swoje konto w Responso.

 3. Wybierz UstawieniaIntegracjeWooCommerce.

 4. Kliknij Pokaż przy integracji, którą dodałeś wcześniej, a następnie kliknij Kopiuj. Jeśli masz zintegrowanych z Responso wiele sklepów WooCommerce, upewnij się, że kopiujesz klucz odpowiedniej domeny.

 5. Zaloguj się do swojego konta w WordPress.

 6. Z menu po lewej wybierz WtyczkiDodaj nową.

 7. Kliknij przycisk Wyślij wtyczkę na serwer.

 8. Wybierz plik w formacie zip z pobraną wcześniej wtyczką i kliknij Zainstaluj.

 9. Po zakończeniu instalacji kliknij Włącz wtyczkę.

 10. Przejdź w WordPressie do zakładki ResponsoUstawienia.

 11. W polu API key wklej klucz skopiowany z Responso.

Funkcje wtyczki Responso

Po integracji WooCommerce i Responso wszystkie wiadomości dotyczące sklepu WooCommerce będą trafiać do Twojego panelu Responso. Wtyczka Responso do WordPressa rozszerza Twoje możliwości – daje Ci dostęp do panelu Responso bezpośrednio z WordPressa, więc logujesz się tylko w jedno miejsce.

Formularz produktu

Po dodaniu wtyczki Responso, przy produktach w sklepie WooCommerce pojawia się automatycznie przycisk Zadaj pytanie o produkt. Po kliknięciu kupującemu wyświetli się formularz, w którym może zadać pytanie i podać swoje dane kontaktowe. Taka wiadomość trafi do Twojego inboxu Responso z oznaczeniem, jakiego produktu dotyczy.

Zarówno przycisk jak i sam formularz zapytania o produkt możesz dostosować do swoich potrzeb. Aby to zrobić, w WordPressie wybierz zakładkę ResponsoUstawienia i przejdź do sekcji Ustawienia formularza produktu. Po wprowadzeniu zmian kliknij przycisk Zapisz zmiany u dołu strony.

Formularz kontaktowy

Kolejną możliwością, którą daje wtyczka Responso, jest osadzenie formularza kontaktowego na dowolnej stronie swojego sklepu. Może to być utworzona specjalnie podstrona kontaktowa, ale także każde inne wybrane przez Ciebie miejsce w Twoim sklepie.

Aby osadzić formularz kontaktowy, wystarczy pobrać kod dostępny w zakładce ResponsoUstawienia w polu Krótki kod formularza.

Po skopiowaniu kodu formularza przejdź do edycji dowolnej strony. Dodaj w wybranym miejscu blok typu akapit i wklej tam kod formularza. Jeśli chcesz utworzyć nową podstronę z formularzem, w zakładce Strony kliknij Dodaj nową i wklej kod w wybranym miejscu. Formularz będzie widoczny po opublikowaniu lub zaktualizowaniu danej strony.

Formularz kontaktowy wygląda podobnie do formularza produktu, ale umożliwia dodanie numeru zamówienia oraz tematu, którego dotyczy wiadomość. Aby dostosować formularz do swoich potrzeb, wejdź w WordPressie w ResponsoUstawienia i przejdź do sekcji Contact form settings. Po wprowadzeniu zmian kliknij przycisk Zapisz zmiany u dołu strony.

Globalne ustawienia formularza

W tej sekcji możesz dodać treśc zgody na przetwarzanie danych. Zostanie ona zastosowana do obu rodzajów formularzy. Jeśli nie chcesz jej umieszczać, pozostaw pole puste. Po wprowadzeniu zmian kliknij przycisk Zapisz zmiany u dołu strony.

Filtrowanie wiadomości

Aby zobaczyć Inbox Responso w WordPress, wybierz z menu po lewej zakładkę ResponsoInbox. Aby odnaleźć pożądaną wiadomość, użyj filtrów. Możesz wyfiltrować wszystkie wiadomości z WooCommerce, te pochodzące z wybranego sklepu czy te dotyczące konkretnego produktu lub formularza.

Automatyczne akcje

Po integracji Responso z WooCommerce możesz przyspieszyć swoją pracę, ustawiając szereg akcji automatycznych. Aby to zrobić, w panelu Responso wybierz UstawieniaAutomatyczne akcjeDodaj workflow. W ten sposób możesz m.in. ustawić autoresponder, automatycznie przypisać określony status czy agenta do wiadomości z WooCommerce.

Szczegóły zamówienia

Integracja Responso i WooCommerce daje możliwość wglądu w szczegóły dotyczące ostatnich zamówień nadawcy bezpośrednio w widoku ticketu.

Last updated