Integracja z Allegro

Integracja allegro w Responso

Aby zintegrować system Responso z allegro należy powiązać konto z naszym systemem. Wejdź w Ustawienia > Integracje > Allegro, lub kliknij tutaj. Następnie dodaj swoje konto allegro:

Po stronie Allegro, należy wprowadzić swoje dane do logowania:

UWAGA! W przypadku dodania kolejnego konta allegro konieczne będzie wylogowanie się w przeglądarce z konta allegro, następnie przejdź do panelu Responso i dodaj kolejne konto.

Gotowe. Po pomyślnym zalogowaniu się powrócisz do systemu Responso. Integracja umożliwia obsługę centrum wiadomości i dyskusji z wielu kont allegro w Responso.

W celu dodania kolejnego konta Allegro, wyloguj się na oddzielnej karcie przeglądarki z konta bezpośrednio na Allegro i powtórz całą czynność dodawania na nowo.

UWAGA! Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem pracy w Responso wyłączyć chatbota Allegro. Włączony Chatbot może skutkować niedostarczeniem lub opóźnieniem w dostarczaniu wiadomości z allegro do Responso.

Jak szybko pobierają się wiadomości za pierwszym razem?

Po udanym dodaniu konta allegro wiadomości zaczną się pobierać. Przy pierwszym pobraniu czas ten może być różny w zależności od ilości wiadomości. Natomiast proces ten nie powinien trwać dłużej niż 1 godzina.

Ile wiadomości zostanie pobranych?

  • Wiadomości z zapytań o przedmiot pobierają się wstecz do 5 godzin

  • Wiadomości dyskusji allegro pobierają się 7 miesięcy wstecz

  • Wiadomości odnośnie opinii pobiorą się za okres 31 dni wstecz

  • Wiadomości dotyczące zwrotów pobiorą się za ostatnie 50 dni

Gdzie zobaczę dane z allegro w Responso?

Dane z allegro w Responso pojawiają się w głównym oknie na liście wszystkich wiadomości, gdzie są odpowiednio oznaczone logo allegro:

Po otwarciu danej wiadomości mamy dostęp do informacji, jakich jak:

  • login allegro kupującego

  • login konta allegro sprzedawcy

  • średnią ze wszystkich opinii które otrzymaliśmy od kupującego

  • ostatnie trzy opinie które otrzymaliśmy od kupującego

Oraz w widoku szczegółów wiadomości w przypadku dyskusji mamy dodatkowo informacje o zamówieniu i jego szczegółach:

Najczęściej pojawiające się trudności

Wiadomości się nie pobierają

Jeżeli jest informacja o problemie z danym koncie, spróbuj dodać je ponownie. Jeżeli to nie pomoże, napisz do nas wiadomość na bok@responso.com sprawdzimy co się dzieje 😄

Wiadomość nie została wysłana

Wiadomości wysłane do allegro mają pewne limity. W treści wiadomości nie mogą występować zewnętrzne linki. Nie umieszczaj też żadnych domen do zewnętrznych źródeł takich jak .pl, .com itp.

allegro ma limit znaków podczas wysyłania wiadomości. Wiadomość nie może być dłuższa niż 2000 znaków

Maksymalna wielkość załącznika dla allegro w centrum wiadomości to 6 MB, dla dyskusji to zaledwie 2 MB. W jednej wiadomości można wysłać tylko jeden załącznik.

Jak ustawić automatyczną odpowiedź na Allegro?

Ustawienie automatycznych wiadomości na Allegro sprowadza się do 3 prostych kroków. 1. Na początku wystarczy zintegrować konto Allegro z aplikacją Responso. 2. W kolejnym kroku należy przejść do ustawień autorespondera Allegro w panelu Responso. 3. Na końcu trzeba przygotować treść autorespondera i ustawić reguły, które mają uruchamiać wysyłkę wiadomości.

Jaki autoresponder Allegro?

Na rynku dostępnych jest kilka narzędzi do wysyłki autorespondera Allegro. Jednym z nich jest Responso — aplikacja umożliwiająca zaawansowane ustawienia automatycznych wiadomości wysyłanych do użytkowników Allegro.

Jak napisać wiadomość do kupującego na Allegro?

Gdy klient dokona zakupu w Twoim sklepie na Allegro, masz dostęp do jego danych kontaktowych. Nie musisz jednak wysyłać ręcznej wiadomości. Możesz też skorzystać z autorespondera — wystarczy, że wcześniej przygotujesz odpowiednią treść wiadomości, a ona zostanie w odpowiednim momencie wysłana do kupującego.

Powiadomienia Allegro jak je włączyć

Jeżeli potrzebujesz powiadomienia allegro, możesz je włączyć. Aby to zrobić na początek musisz dokonać konfiguracji wiadomości email dla danego konta allegro. Więcej na ten temat jak dodać konto email znajdziesz tutaj. System responso blokuje automatycznie powiadomienia allegro. Napisz do nas na bok@responso.com jeżeli je potrzebujesz odblokujemy je dla Ciebie 😄

Dalsze kroki

Autoresponder Allegro

Moduł zwrotów Allegro

Last updated